Головні новини

«За вуха в нову церкву ніхто нікого тягнути не буде: ні влада, ні священики», — Порошенко

Вінниччина займає перше місце в Україні за кількістю парафій, які вирішили приєднатися до Православної Церкви України.

Про це Президент України Петро Порошенко сказав під час промови у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці, куди привезли Томос про автокефалію, у неділю, 13 січня.

«Я поїхав сюди подякувати за те, що Вінниччина, наша рідна Вінниччина сьогодні займає перше місце в Україні за кількістю парафій, які прийняли рішення приєднатися до нашої церкви. Підкреслюю, приєднатися вільно і самостійно, за вуха в нову церкву ніхто нікого тягнути не буде: ні влада, ні священики», — наголосив Порошенко.

Він додав, що двері храмів Православної церкви України відкриті для всіх.

«Але якщо захоче хтось зберегти… єдність з московською церквою, це його вибір. І він зможе пояснити, чому він хоче в московську церкву, коли Москва вбиває українців, немає проблем. І я, як президент, як гарант Конституції, буду захищати їх вибір, але я так само, як і вся наша команда, буду захищати вибір тих, хто прийняв рішення приєднатися до нової Помісної Автокефальної Православної Української Церкви», — сказав Порошенко.

Зазначимо, Петро Порошенко перебуває сьогодні у Вінницькій області, де відвідав літургію з нагоди отримання Томосу про автокефалію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці, куди привезли Томос.

Нагадаємо, 6 січня в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю патріарха Варфоломія предстоятелю Православної Церкви України Єпіфанія вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

15 грудня на Об’єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Єпіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП в ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віруючі в Україні повинні добровільно вибирати свій релігійний центр.

«>

13.01.2019
13:02
Источник

Most Popular

To Top