Головні новини

Загроза національній безпеці: ФБР таємно розслідувало зв’язок Трампа з РФ

Федеральне бюро розслідувань США таємно проводив з травня 2017 року слідчі дії, вивчаючи зв’язку американського президента Дональда Трампа з Росією.

Дану діяльність спецслужба почала в момент, коли глава держави звільнив директора бюро Джеймса Комі. Тоді і з’явилася підозра, що господар Білого дому – загроза національній безпеці. Про це повідомляє New York Times.
У Білому домі все заперечують.

«Це абсурд», — сказала спікер Сара Сандерс, нагадавши, що Трамп щодо РФ поводиться значно жорсткіше, ніж його попередник Барак Обама.

Відомо, що про те, що Росія здійснює кібератаки і поширює фейки американські спецслужби дізналися ще в 2016 році. Дії країни-агресора тоді були спрямовані на дискредитацію суперника Трампа на президентських виборах − Хілларі Клінтон.

ФБР цікавив контррозвідувальний і кримінальний аспекти діяльності Трампа.

Перше – завдав Трамп шкоди нацбезпеці країни, і якщо так, то він просто потрапив під вплив РФ, чи це було свідоме поведінка. Друге – звільнення Комі. Слідчих цікавило, перешкоджав президент правосуддя, оскільки такі дії кримінально карані.

Під час слухань у Конгресі Комі стверджував, що під час бесіди Трамп сказав йому, що «очікує від нього вірності» і примусив до примусив його припинити розслідування стосовно колишнього радника президента США Майкла Флінна.

Останній у грудні 2017 року зізнався, що брехав ФБР про своїх бесідах з послом Росії в США.

Як пише The New York Times, розслідування могло розпочатися раніше, але поки не звільнили Комі, ФБР утримувався від цього кроку.

Тепер зібрані дані долучені до справи, яка веде Роберт Мюллер. Він очолює розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори.

Трамп все відкидає.

Оновлення. The New York Times невідомо, триває розслідування досі. Адвокат президента США Рудольф Джуліані заявив газеті, що «той факт, що за півтора року нічого не показало загрози національній безпеці, означає, що вони нічого не знайшли».

12 січня американський президент написав кілька твітів з приводу статті The New York Times, розкритикувавши Комі і кількох чоловік з його команди.

«>

12.01.2019
19:18
Источник

Most Popular

To Top