Закарпатська Держпродспоживслужба з тріском програла суди підприємцям


Товариство з обмежено відповідальністю «Перлюкс України» зуміло відстояти свої права у протистоянні із Головним управлінням Держпродспоживслужби у Закарпатській області щодо скасування постанови про накладення штрафних санкцій.

Так, Головне управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області провело виїзну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Перлюкс України» щодо перевірки безпечності нехарчової продукції та встановило відсутність знаку відповідності технічним регламентам продукції на деяких її видах, а також зафіксувало ненадання для перевірки декларації про відповідність технічному регламенту на універсальний порошок.У зв’язку із цим на підприємство були накладені штрафні санкції у розмірі 34 000 гривень.

Не погодившись із висновками контролюючого органу, підприємство звернулось за захистом своїх прав до Закарпатська окружного адміністративного суду, який вивчивши матеріали справи та доводь сторін, зазначив, що дії Держпродспоживслужби є неправомірними у зв’язку із тім, що при застосуванні санкції, перевіряючими не була врахована інформація, що зазначений пральний порошок не підлягає сертифікації та оцінці відповідності, тому надання декларації не було необхідним.

Щодо штрафних санкцій за відсутність знаку відповідності технічним регламентам продукції на деяких її видах, то Головним управлінням Держпродспоживслужби в Закарпатській області до підприємства застосовано штрафні санкції, як за повторне вчинення порушення, однак взагалі не доведено повторного порушення, тому таке накладення штрафу є незаконним.

Позицію суду першої інстанції підтримав й апеляційний суд. Касаційний адміністративний суд взагалі відмовився відкривати касаційне провадження, поставивши жирну крапку у неправомірних діях чиновників.

Якщо Вас відомі факти про порушення прав та інтересів бізнесу, повідомляйте в редакцію сайту «Верховенство права».
 

Источник

Most Popular

To Top