Новини Донецька

Закон про державний українською мовою повинен бути позбавлений будь-якої кон’юнктури – Порошенко

Закон про державний українською мовою не повинен бути кон’юнктурним. Про це заявив президент України Петро Порошенко, виступаючи в суботу у Львові на урочистостях з нагоди 150-річчя створення товариства «Просвіта», — повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Я не був прихильником того, щоб його розгляд проходило напередодні виборчої кампанії. Я не хочу, щоб хтось спекулював на цій темі, оскільки мова – це точно не тема для спекуляцій. Стратегічний для України закон повинен бути точно позбавлений будь-якої кон’юнктури», — сказав Порошенко

За його словами, цей закон повинен бути на віки».

Президент зазначив, що закон повинен бути узгоджений з європейськими моделями мовної політики, враховуючи майбутнє членство України в ЄС.

Порошенко нагадав, що Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної.

Раніше повідомлялося, що 4 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект (№5670-д) про забезпечення функціонування української мови як державної.

Законопроект передбачає створення інституту уповноваженого із захисту державної мови. Функціями уповноваженого захист української мови як елемента конституційного ладу і захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг в усіх сферах суспільного життя на всій території країни.

Пропонується ввести адміністративну відповідальність за порушення законодавства в сфері застосування державної мови.

Крім того, передбачена кримінальна відповідальність за публічне приниження та зневагу до державної мови». Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом, гімном – штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Источник

Most Popular

To Top