Новини Донецька

Законопроект про вибори в ВІДГ не будуть ставити на голосування — ЗМІ

Президентський законопроект про проведення місцевих виборів в 10 регіонах, де введено воєнний стан, не буде ставитися на голосування у Верховній Раді. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на джерело.

Співрозмовник агентства зазначив, що закон викликав чимало суперечок.

«Законопроект викликав багато суперечок, він має протиріччя. Тому те, що вчора заявляли про розгляд законопроекту — не відповідає дійсності. Він не буде поставлений на голосування», — повідомило джерело.

Крім того, за словами голови підкомітету з питань виборів і референдумів комітету Ради з питань правової політики і правосуддя, народного депутата Олександра Черненка законопроект не був підтриманий під час консультацій.

«Наскільки мені відомо, законопроект про вибори в ВІДГ не буде ставитися на голосування, не буде виноситися в зал. Їх неможливо провести. Після консультацій вирішили, що відновити перерваний виборчий процес неможливо. Можна тільки почати його з самого початку. За цей тиждень, з тих пір як ввели військовий стан, вибори вже були поставлені на паузу. Багато процедури були пропущені. Вибори — це не день голосування, а цілий процес», — повідомив Черненко.

Як повідомлялося раніше, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що парламент може розглянути законопроект про вибори в об’єднаних територіальних громадах в четвер, 6 грудня.

При цьому голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вибори до місцевих громадах 10 регіонів України, в яких діє військовий стан, не вдасться провести вчасно. Спікер ВР підкреслив, що вибори в цих десяти регіонах будуть оголошені після завершення військового положення.

Раніше президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №9357 про проведення місцевих виборів під час військового стану.Станом на середу, 5 грудня, текст так і не був оприлюднений на сайті парламенту.

До 26 грудня у 10 областях України запровадили воєнний стан через атаки Росії на ВМС України в Керченській протоці.

Источник

Most Popular

To Top