Головні новини

«Залиште драйверские амбіції автоспорту» — автогонщик Олексій Мочанов дав поради автомобілістам

Водіння автомобіля взимку має ряд особливостей і потребує певних знань і умінь. Про це розповідає відомий майстер автоспорту і журналіст Олексій Мочанов.

 • Правильний вибір покришок
 • В першу чергу майстер спорту радить правильно підходить до вибору зимових покришок і використовувати ту гуму, яка має відповідні характеристики та відповідає умовам в яких ви пересуваєтеся найчастіше.

  «При виборі зимових шин ви повинні розуміти, де будете їздити. Якщо це велике місто, то можна зупинити свій вибір нової фрикційної покришці, наприклад Nokian Hakkapeliitta R3. Якщо ви живете за містом або в невеликих населених пунктах, де дороги чистять погано, то цілком можна віддавати перевагу шипованої шини Hakkapeliitta 9», – коментує Олексій Мочанов.

  При рідкісних виїздах на засніжені ділянки або в гори, щоб не загрузнути в снігу, краще мати при собі ланцюги, які дозволять вам утримати автомобіль навіть в самих складних погодних ситуаціях.

  фото AutoNews.ua

 • Підтримка шин в належному стані
 • Регулярно перевіряти тиск в покришках і стежити за станом протектора, який повинен бути не менше 4 мм, Тиск у зимових шинах варто підняти на 0,2 бара (20 кПа) вище, ніж це робиться на літніх шинах. Важливо приблизно через 200 км шляху після заміни шин не забудьте підтягнути болти/ гайки кріплення колісних дисків.

  «Шини повинні забезпечувати свою головну функцію – надійне зчеплення на дорозі з будь-яким покриттям, і не важливо, що це звичайна дорога або гоночна траса. Щоб працювати «по-максимуму», вони повинні мати необхідну висоту протектора. Є, звичайно, ще водії, які викочують шини до стану «слика». Але це нерозумно і небезпечно!» – коментує Олексій.

 • Стежити за автомобілем
 • Читайте також: Як не опинитися на узбіччі: експерти дали 10 порад для зими

  Мочанов зазначає, що безпечне водіння на зимових дорогах передбачає, не тільки турботу про якісних зимових шинах, але і правильну підготовку свого автомобіля. Зрозуміло, він повинен бути абсолютно справний і готовий до поїздок в період холодів.

  Необхідно перевірити:

  • стан всіх видимих шлангів та з’єднань — на них не повинно бути видимих пошкоджень.
  • перевірити акумулятор — при необхідності, якщо дозволяє модель, долити в нього рідину або замінити, якщо погано тримає заряд.
  • систематично перевіряти рівень масла та інших рідин — їх достатня кількість дозволить двигуну працювати в повну силу і не зноситися раніше часу.

  фото AutoNews.ua

 • Стежити за своєю манерою водіння
 • Керування автомобілем у зимовий час має ряд особливостей і передбачає, що ви зможете попереджати ситуацію до того, як вона може відбутися. І самим головним тут буде пріоритет спокійного стилю водіння, дотримання дистанції та обрана по ситуації швидкість на 20 км/год нижче тієї, що б вам хотілося. У зв’язку з цим при плануванні завжди беріть запас часу на дорогу.

  «Взимку слід знизити звичну швидкість. Не варто демонструвати на звичайних дорогах свої драйверские амбіції – для цього є автоспорт. А в житті задумайтеся про безпеку, особливо взимку. Пам’ятайте, що навіть у найдосконаліших шин є своя межа», – рекомендує Олексій Мочанов.

  “>

  06.12.2018
  16:18
  Источник

  Most Popular

  To Top