Головні новини

«Згода не діє весь статевий акт». У Мін’юсті роз’яснили, як українці повинні займатися сексом з 11 січня

Після шуму, що виник навколо вступили в силу 11 січня нових редакцій статей Кримінального кодексу, які стосуються питань кваліфікації сексуальних злочинів, Міністерство юстиції вирішило дати офіційне роз’яснення українцям, як займатися любов’ю за новими правилами.

Відповідна інфографіка розміщена на сторінці Мін’юсту в Facebook.

По-перше, в роз’ясненнях говориться, що в законі не йдеться про те, що для добровільного сексу потрібна розписка партнера. Вона може лише підтвердити, що на початку акта обличчя було на нього відповідно. Достатньо отримати чітке недвозначну згоду партнера.

По-друге, юристи Мін’юсту вирішили, мабуть, зробити процес сексу трохи непередбачуваним і окремо прописали, що згоду на секс не поширюється на весь період статевого акту. Людина може в будь-який момент змінити свою думку. «І якщо в процесі вам сказали «ні», варто залишити людину в спокої», — пояснюють у відомстві міністра-холостяка Петренко.

По-третє, коли мова йде про зґвалтування, це не тільки про традиційний секс, тепер ним вважаються будь-які дії сексуального характеру без добровільного згоди потерпілого.

По-четверте, згвалтування дружини або чоловіка, а також колишнього чоловіка або дружини є злочином і обтяжує відповідальність — за це гвалтівнику загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

По-п’яте, в Україні діє презумпція невинності, тому довести обставини й відсутність згоди повинна буде сторона обвинувачення. Доказами можуть бути показання, речові докази, документи, висновки експертів

Скріншот, інфографіка: Facebook/ Міністерство юстиції України

«>

12.01.2019
18:15
Источник

Most Popular

To Top