Головні новини

«Жовті жилети» вивели з ладу 60% дорожніх камер у Франції

Учасники руху «жовті жилети» у Франції вивели з ладу майже 60% відеокамер, які фіксують швидкість руху на дорогах, заявив міністр внутрішніх справ країни Крістоф Кастанье.

За словами міністра, ці акти вандалізму ставлять під загрозу життя людей і знижують безпеку дорожнього руху.

Багато учасників протестів у Франції, що тривають вже більше двох місяців, бачать в дорожніх камерах лише засіб відбирання грошей, особливо у незаможних верств населення. Кореспондент Бі-бі-сі в Парижі Х’ю Шофілд повідомляє, що сліди цих актів вандалізму видно всюди. Камери у багатьох випадках заклеюють клейкою стрічкою або зафарбовують фарбою.

Всього в країні встановлено 3200 таких камер. Більше половини з них перестали функціонувати. До заяви міністра внутрішніх справ масштаби цієї проблеми були невідомі. На початку минулого року влада знизила граничну швидкість на автошляхах з 90 до 80 км/год, що викликало невдоволення багатьох водіїв.

Спочатку учасники рух «жовті жилети» протестували проти збільшення акцизів на бензин, однак потім їх гнів звернувся проти інших обов’язкових зборів, зокрема, платних автодоріг та штрафів за перевищення швидкості.

Хоча число учасників акцій протесту знизилася після того, як влада пішла на деякі невеликі поступки, цей конфлікт залишається в центрі суспільної уваги у Франції. На цьому тижні прем’єр-міністр оголосив про введення більш жорстких поліцейських заходів проти учасників несанкціонованих протестів.

Колишній боксер, який потрапив в об’єктиви телекамер в той момент, коли він наносив удари по поліцейським, викликав суперечливі відгуки. Деякі заявили, що він захищав учасників протестів від поліції.

У вівторок колишня міністр спорту Шанталь Жуанно, призначена координатором планованих дебатів з проблеми протестів, відмовилася від цієї посади під тиском громадськості, обуреної тим, що їй призначили місячне жалування в розмірі 14 666 євро.

Це трохи менше, ніж зарплата президента Франції, складова 15 140 євро в місяць.

«>

11.01.2019
12:48
Источник

Most Popular

To Top