ЗМІ дізналися, що в САП збирали інформацію про членів уряду Гройсмана

Спеціалізована антикорупційна прокуратура в серпні поточного року зацікавилася інформацією про всіх членів Кабміну Володимира Гройсмана.

Про це йдеться у листі заступника керівника САП Володимира Кривенка, яку розповсюдив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, пише Економічна правда.

Зокрема, САП просила Кабмін надати відомості про призначених із січні 2016 року по кінець серпня 2018 року виконуючих обов’язки міністрів, перших заступників, заступників міністрів, секретарів Кабміну та їх заступників.

Крім особистих даних, САП просила надати номери наказів про призначення та актуальну інформацію, працюють ще ці люди на зазначених посадах.

Прокурори також вимагали інформацію про звільнених із зазначених посад протягом того ж періоду. Кабмін також повинен був вказати підстави, чому чиновники були звільнені, і надати номери наказів про звільнення.

До речі, такі ж відомості САП просила надати щодо керівників органів центральної виконавчої влади, які не є членами Кабміну, і їх заступників.

“Таким чином САП шукає фігурантів кримінальних проваджень через поданих декларацій з запізненням або змін до них”, – вважає Каневський.

Згідно із законом “Про попередження корупції”, чиновник в наступному році після звільнення повинен подати декларацію за минулий рік. Невчасна подача декларації порушує статтю 366-1 Кримінального кодексу “декларування недостовірної інформації”, згідно з якою максимальне покарання – це позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У прокуратурі такий масовий збір інформації про топ-чиновників пояснили особливостями законодавства, яким “органи прокуратури віднесено до спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції”.

“>

09.11.2018
17:41
Источник

Most Popular

To Top