Званівська громада отримала статус самодостатньої

Званівська сільська ВІДГ, розташована в Бахмутському районі, увійшла до числа 175 об’єднаних територіальних громад, які вчора, 7 листопада, розпорядженням Кабінету Міністрів України були визнані самодостатніми. Про це повідомляє ЗВ.

Ці громади де-юре існували і раніше, проте не мали статусу самостійних, що не дозволяло їм отримувати дотації від держави.

Тепер Званівська громада, утворена в жовтні 2017 року, отримає всі належні державні субвенції, власні надходження до бюджету, а також державні землі сільгосппризначення.

За словами консультанта з юридичних питань Донецького регіонального об’єднання Асоціації міст України Костянтина Гацько, у громаді також можуть самостійно регулювати розмір податків на землю, що є одним з основних джерел наповнення бюджету.

Раніше повідомлялося, що створення Звановской ВІДГ відбулося завдяки наполегливості жителів Звановки і навколишніх сіл, де живуть етнічні лемки і бойки – цієї громади не було в Перспективному плані. Активісти громади домоглися її включення в план щодо децентралізації і призначення перших виборів.

Источник

Most Popular

To Top